Evini Sevenler için 2019 Dekorasyon Trendleri

Evini Sevenler için 2019 Dekorasyon Trendleri

2019 dekorasyon trendleri doğanın hakimiyetini barındırıyor. Birbirinden ilginç zıt renklerin uyumlarıyla adeta evlerde dans ediyor. Rengarenk kırlentler, metalik efektli avizeler, sade köşe koltuklar ve cıvıl cıvıl kilimlerle harmanlanan evler, enerjik görünümleriyle içleri ferahlatıyor. Metal tasarımlarla yenilikçi görünüm doğal ahşap malzemeyle birleşiyor aynı zamanda pastel tonları evlerin içlerine duruluk katıyor. Özetle evini seven herkes her sene mutlaka yaşam alanının dekorasyonuna kendinden bir şey katıyor, senenin trendlerini takip ediyor. Ev dekorasyonunda çok daha özgün fikirler ön plana çıkıyor, yaşayan odalar tüm evi hareketlendiriyor. Haydi, sezonun en trend dekorasyon fikirlerine detaylıca göz atalım… 

Doğanın Etkisini Evinize Yansıtmanın Tam Zamanı

Sakinlik, huzur ve sükunetin rengi yeşil, evlerde canlanıyor. Yeşilin farklı tonlarını barındıran, kapalı yaşam alanlarına uyumlu bitkilerle  evler, çok daha trend gözüküyor. Yeşil doğayı yansıtırken modern ve asil görünüm, evin her köşesine yayıyor. Yeşilin dinlendirici etkisi tartışılmaz. Ahşap parkelerle harmanlanan yeşil kırlentler ya da büyük saksılar içerisine yerleştirilen canlı bitkiler sayesinde odalar canlanıyor, yeşilin etkisiyle doğaya hasret kalan gözler parıldıyor. Modern saksılarda yetişen bitkiler yaşam alanını güzelleştirirken saksı görüntüsüyle, 2019 ev dekorasyon trendlerine uyum sağlıyor. Büyük saksıları dekorasyon ögesi olarak seviyorsanız mutlaka büyük yapraklı canlı bitkileri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. 

Metalik Aksesuarlara Yer Açın

Evlerde hiç olmadığı kadar revaçta olan metal konsepte dahil olmaya hazırlanmalısınız. Özellikle geometrik tasarımlı avizeler metal malzemeyle birleşiyor. Metal avizeler hem görünümleriyle yaşam alanlarını modernleştiriyor hem de sadeliği ile her tarz dekorasyona uyum sağlıyor. 2019 ev dekorasyon trendlerinde metal denince sadece avizeler akla gelmiyor. Metal görünümlü sehpalar ve dekoratif ögeler özellikler oturma odalarında konumlanıyor. Bakır renk ise oldukça bu konuda diğer renklerin bir adım önüne geçiyor. İder Mobilya’nın Lux Bakır İşlemeli Küp Dekor ürünü ise süs bitkilerinizle kombinlenebilecek uyumda tasarlanıyor ve odalarınızda doğallığı yakalamanın fırsatını sunuyor.

Loş Aydınlatmalar ile Hygge Akımına Siz de Katılın

İskandinav ülkelerinin ev dekorasyon akımı Hygge’ye bu yıl siz de dahil olabilirsiniz. Loş aydınlatmalar modern ev dekorasyonunu güzelleştirmekle kalmıyor ortama loş ışığın sakinliğini ve sıcaklığını davet ediyor. Metal ayaklara sahip natürel renklerin hakim olduğu köşe takım kanepeyi loş ışıklı bir abajurla dekore edebilirsiniz. Bu sayede oturma odasının en sevdiğiniz köşesi hem bir okuma köşesi haline geliyor hem de loş ışık sızmaları ile kanepenin duru rengi çok daha çarpıcı görünüyor. İder Mobilya’nın Etene Köşe Takımı tam da bu konsept için sizlere sunuluyor. Modern görünümü konforla birleşiyor aynı zamanda sadelik ve duruluğu tüm odaya yayan bir görünümüyle özgün ifadesiyle tercih ediliyor. Yumuşak hatlar ve yalın bir tasarıma sahip Etene Köşe Takımı, metal ayaklarıyla modernliği sunuyor ayrıca sağlam yapıyı hissettiriyor.

2019 Yılının Rengini Evinize Katın

Pantone her sene yılın rengini seçiyor. Bu senenin rengi ise mercan renginin pastel tonlarından living coral, sade dekorasyonlarda zıtlığın uyumunun yakalanmasını sağlayabiliyor. Sade renklerle bezenmiş evinizde küçük bir dokunuş ile 2019 ev dekorasyon trendlerini yaşatabilmeniz mümkün. Mercan renginin “living coral” tonunun hakim olduğu bir yan sehpaya, oturma odanızda yer ayırabilirsiniz. Hatta, mercan rengi kırlentleri koltuk takımlarınızla kombinleyerek yaşam alanınızda uyumu yakalayabilirsiniz. Pastel tonların şık ve zarifliğini bu sayede evinize ekleyebilirsiniz. 

2019 tüm bu trendleriyle, evini yenilemek isteyenlerin seçimlerini sınırsızca yapmasına imkan yaratıyor. Sadece bu sezonun püf noktası; dekorasyon trendlerine hayal gücünüzü yansıtmanız… Böylelikle en trendy ev dekorasyonu, sizin tarzınızda kolaylıkla hayat bulabilir.