Gardırop Seçiminizde Hem Tasarımı Hem İşlevselliği Öne Çıkarma Zamanı

Lotus Gardırop
https://www.idermobilya.com/lotus-gardirop-gri-9905

Evlerimizin uyku mabedi olan yatak odaları aslında hem yaşamımızın hem de evimizin en önemli parçasıdır. Güne ilk başladığınız yer ve en son gördüğünüz yerdir yatak odaları. Bu nedenle iyi döşenmiş ve dizayn edilmiş bir yatak odası iyi bir yaşam kalitesi vadeder. Güzel bir uyku için kullandığınız yatak, sağlığınıza uygun yastıklar kadar odanın atmosferi de önemlidir. Ferah, düzenli ve iç açıcı yatak odalarının gizli silahı gardıroplardan başkası değildir. Kıyafetleriniz, aksesuarlarınız ve kullanmadığınız battaniyelerinize kadar eşyalarınızı sakladığınız gardıroplarınız tahmin edilenden çok daha fazla rol alırlar yatak odası düzeninde. Siz de yatak odanızın ihtiyacına en uygun gardrobu, birbirinden zevkli tasarımlar ve kaliteli malzemelerle İder Mobilya’da bulabilirsiniz.

Gardırobunuz Kurtarıcınız Olabilir

Bugün bir evin olmazsa olmaz mobilyalarından biri gardıroplardır denebilir. Yemek odasındaki yemek takımı kadar yatak odanızdaki gardıroplar da evin temel mobilyaları arasında yer alır. Yatak odalarındaki düzenin koşulsuz en önemli eşyası olan gardıroplarınızı belirlerken dikkat edilmesi gerekenlerin başında elbette sizin ihtiyaçlarınız gelir. Gardırop seçerken birçok seçenek arasında kararsız kalmanız çok mümkün. Çünkü yaşam tarzınıza ve alışkanlıklarınıza göre seçebileceğiniz birbirinden şık ve modern tasarımlara sahip gardrop modelleri mevcut. Ancak yine de işe başlarken evinizin modeli, yatak odanızın büyüklüğü gibi etkilerin yanında ne giydiğiniz, ne kadar kıyafetiniz olduğu ve hatta yastık, yorgan ve nevresim gibi eşyalarınız için ekstra bir saklama alanına sahip olup olmadığınız gibi değişkenleri göz önünde bulundurmak çok önemli. Gardrobunuzun ihtiyaçlarınıza cevap verebilmesi için öne çıkan özelliği de kuşkusuz tasarımı ve işlevselliği olacaktır.

Gardırobunuzun İçi Ayrı Bir Dünya

İhtiyaçlarınızı belirlediniz, peki yatak odanıza ve tarzınıza en uygun gardrobu nasıl seçeceksiniz? Doğal dokunuşlu ahşap modeller, modern çizgilerin hakim olduğu çekmeceli modeller ya da kapaklı ve sürgülü modeller. İlk olarak gardrobunuzun ihtiyaçlarınızı karşılayacak sayıda çekmece, raf ve askı bölümüne sahip olması eşyalarınızı yerleştirmeniz açısından önem taşıyor. Bu işe yarar bölümlerin eşyalarınızı hem rahatlıkla alacağınız hem de rahatlıkla yerleştirebileceğiniz biçimde tasarlanmış olması size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Örneğin çekmecelerinin hepsi aşağıda olan bir gardıropta her seferinde eğilip kalkmak istemeyeceğiniz bir durum olabilir. Bunun yanında sıklıkla kravat kullanan biriyseniz dolabınızın içinde kravat asmak için ayrı bir bölmenin olması işinizi kolaylaştıracak ve yatak odanızda düzeni sağlamanızı kolaylaştıracaktır. Bu noktada fonksiyonel tasarımlara sahip olan yeni model gardırop modellerinden birinde istediğiniz özellikleri bulabilmeniz mümkün.

Gardırobunuzun Modeli Neler Söyler?

Gardrobunuzun modelini belirleyen en önemli etkenlerden biri kuşkusuz yatak odanızın büyüklüğüdür. Eğer odanızda gardırop için yeterince yeriniz varsa çok kapılı bir ürün kullanım açısından size kolaylık sağlayacaktır. Ancak odanız çok büyük değilse odaya hacim katmak için yatak odası takımınızla aynı rengi gardırobunuz için tercih edebilirsiniz. Bir diğer yandan dolap kapaklarının zamanla sorun yaratabileceği düşünüldüğünde hem alandan tasarruf etmek hem kullanım kolaylığı sağlamak açısından sürgülü gardrop modelleri daha kullanışlı olacaktır. Sürgülü ve 2 kapaklı gardırop modelleri arasından aynalı ya da aynasız olanları tercih edebilirsiniz. Aynalı bir gardırop seçmenin sizin için avantajı hem kıyafetlerinizi denerken sizi yer değiştirme zahmetinden kurtaracak olması hem de odanızı daha büyük gösterecek olmasıdır.

Eğer siz de hem tasarımıyla hem de işlevselliğiyle ön plana çıkan gardırop modelini henüz bulamadıysanız, şık ve modern tasarımları kaliteli malzemeyle buluşturan İder Mobilya’yı ziyaret edebilir, uygun gardrop fiyatları ile arzu ettiğiniz modele sahip olabilirsiniz.