Verimliliği Artıracak Çalışma Odası Dekorasyonları

Çalışma Masası Dekorasyonu

Tüm gününüzü geçireceğiniz bir oda elbette sizi yansıtacaktır. Günümüzde home-office çalışma stilinin öne çıkmasıyla birlikte çalışma odası varlığı da oldukça önem kazandı. Hem evden çalışıp hem sizden yüksek performans beklenen bu dönemde kendiniz için bir şeyler yapmalı ve bu alanlarınızı kişiselleştirmelisiniz. Bu noktada İder Mobilya farklı alternatiflerinizle yanınızda! İder Mobilya’nın çalışma odası dekorasyonunuzu kendi zevkinize göre oluşturmanızı sağlayacak ürünleri; çalışma alanlarınızda kendinizi daha rahat hissettirirken; iş ciddiyetinizi de sağlamanıza yardımcı olacak! Unutmayın, evden çalışmak hem iyi hem de kötüdür. Bu doğrultuda çalışma odası dekorasyonu önemli bir role sahiptir; doğru mobilyaları seçmeniz motivasyonunuzu artırır. Çalışma odası dekorasyonu nasıl olmalı diye merak ediyorsanız işte sizin için hazırladığımız püf noktalardan yola çıkarak alanınızı hemen yaratabilirsiniz.

Çalışma Odası Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma odası dizaynı sizin sevdiğiniz ve rahat edeceğiniz şekilde olmalıdır. Hangi renkleri sevdiğiniz, kendinizi hangi renkler ile mutlu hissettiğiniz bu aşamada önem arz eder. Profesyonel kişilere bunu açık bir şekilde iletmeniz sizin için doğru bir sonuca ulaşmayı kolaylaştırır. Çok karışık bir çalışma odası tasarımı kafa karıştıracağı ve göz yoracağı için bundan kaçınmalısınız. Sade ve sıcak renkler ile dekore edilmiş bir oda sizin daha verimli çalışmanıza yardımcı olacaktır.

Bolera Çalışma Masası
Modern tasarımıyla çalışma odalarının ambiyansını kökten değiştiren Bolera çalışma masası modelimizi incelemek için şimdi tıklayın!

 

Çalışma odası dekorasyonu için fazla alan ayırmakta zorlanıyorsanız yaratıcı mobilyalar tercih ederek az alandan çok verim alma yolunu tercih edebilirsiniz. Bu noktada duvara monte ederek masanızı oluşturabilirsiniz.

Zevkinize göre klasik ya da modern tercihlerde bulunarak bunu seçtiğiniz ve kullandığınız aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Duvar renginizin çok koyu olmaması sizi rahat hissettirir ve gün içinde aydınlık bir ortamda olmak motivasyonunuzu artırır.

 

Dikkatinizi Dağıtmayacak Aksesuarlardan Faydalanın

Çalışma odası dekorasyonu için masanızın yakınlarında kafanızı dağıtmayacak panolar kullanabilirsiniz. Bu panolar sayesinde notlarınızı ve yapmanız gerekenleri takip edebilirsiniz. Masanızın üzerinde mutlaka not kağıtları ya da not defterleri bulundurmalısınız. Bu sayede iş planınızı daha doğru bir şekilde takip edebilirsiniz.

Yakınlarınızda saat bulundurabilirsiniz. Duvar saati ya da masa saati işinizi görecektir. Bunun size sağlayacağı avantaj ise hem zamanı nasıl kullandığınızı kolayca takip eder hem de kendinizi yönetebilirsiniz.

Sevdiğiniz kişilerle olan fotoğraflarınızı bu odalarda kullanmak sizin motivasyonunuzu yükseltir ve çalışma performansınızı artırır. Kendinize yapacağınız bu iyilik işvereniniz tarafından takdir almanızı sağlar.

Duvara monte edilebilen büyük ya da küçük dolaplar eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklamanıza yardımcı olur. Ne kadar derli-toplu çalışma imkanınız olursa işiniz o kadar kolaylaşır ve siz de elinizin altında kolaylıkla bulabileceğiniz yardımcılara sahip olursunuz. Dağınıklık dolap sayesinde ortadan kalkar ve sade bir çalışma odasına sahip olmanıza yardımcı olur.

Seçtiğiniz çalışma masası aksesuarlarının, duvar renginin, zeminin birbirine uyması gerekir. Böylece çalışma odası dekorasyonu birbiriyle uyumlu olur. Karmaşa kimse için tercih edilen bir şey değildir. Sadelik ve uyum göz yormayacağı için zihniniz rahat olur ve verimli olarak çalışabilirsiniz. Evinizde rahat ettiğiniz aksesuarlarınızı yakınınızda tutarak bir çalışma odası dekorasyonu yaparak kendinizi motive edebilirsiniz.

 

Karmaşadan kaçınarak yaptığınız çalışma odası dekorasyonu sade olursa sizin zinde hissetmenizi sağlar. Çok eşya hem sizi yorar hem de çalışma motivasyonunuzu azaltır.

 

Odanızın Aydınlık ve Ferah Olmasını Sağlayın

Çalışma masanızı konumlandırmak için doğru ışık alan bir yer seçmelisiniz. Bu sizin daha zinde çalışmanıza yardımcı olur. Gün ışığı alan bir yer tercihiniz olmalıdır. Yapılan araştırmalarla gün ışığı ve temiz hava alabilen odalarda çalışan insanların daha başarılı olduğu ispatlanmıştır. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak size iyi gelecek olan güneşten faydalanmayı ihmal etmeyin. Bilgisayarınızı buna göre konumlandırarak gözünüzün rahatsız olması riskini ortadan kaldırmalısınız. Oda seçiminde ise sesten, trafikten uzak bir konumda seçmeniz yine sizin performansınıza olumlu yönde etki edecektir. Çalışma odası dekorasyonu önemli bir etkendir.

Çocuk sahibiyseniz çocuklarınızın da yanınızda gözünüzün önünde olmasını isteyeceğiniz için onlar için da küçük oyun alanları inşa edebilirsiniz. Hem sizi rahatsız etmemeleri hem de mutlu bir şekilde zaman geçirmeleri için alanlar sağlarsanız hem içiniz rahat bir şekilde çalışırsınız hem de sevdikleriniz çalışırken bile gözünüzün önünde olur. Çalışma odası dekorasyonu çocuklarınız için de uygun olmalıdır.

Çalışma Masası için Dekorasyon Önerileri

Çalışma odanızda sıcak renkler kullanarak motivasyonunuzu artırabilirsiniz. Araştırmalarda yeşil renk kullanımının konsantrasyon üzerinde olumlu etkilere yol açtığı ispatlanmıştır ve çalışma alanlarında kullanılması tavsiye edilmektedir. Yeşil renkleri çiçekler ve bitkilerle çeşitlendirerek huzurlu bir atmosfer sağlayabilirsiniz. Parlak ve dikkat dağıtan renkler yerine sade ve dinlendirici renkler seçmelisiniz. Örneğin kırmızı, mor, siyah gibi koyu renklerden kaçınarak krem, bej, beyaz gibi açık renkler seçebilirsiniz. Aydınlık bir ortam size çalışırken iyi gelecektir.

Çalışma odası dekorasyonu için büyük bir alana sahipseniz odaya rahat bir koltuk koyabilirsiniz. Çalıştığınız yere yakın bir alanda dinlenebilmeniz sizi daha rahat hissettirecektir.

Kablosuz ekipmanlar kullanmanız hem görüntü olarak hem de karmaşıklık yaratmaması için iyi bir tercih olacaktır.

Çalışma odası dekorasyonu yaparken kendinize rahat bir sandalye seçmelisiniz. Çalışırken sağlığımızı göz ardı etmemeliyiz çünkü bu sağlık sorunları daha sonra karşımıza çıkar. Oturmak her ne kadar cazip gelse de doğru oturmayı öğrenmeli ve rahat bir sandalye seçimi yapmalısınız. Bilgisayarınız mutlaka oturduğunuzda tam karşınızda olacak şekilde konumlandırılmalıdır. Boyun rahatlığınızı düşünmelisiniz ve ara ara ayağa kalkarak hareket etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Vaktinizin çoğunu çalışma ortamınızda geçireceğiniz için kendinizi hem mutlu hem de rahat hissetmeniz önemlidir. Çalışma odası dekorasyonu motivasyonunuz için önemlidir. Seçim yaparken İder Mobilya’daki çalışma masası ünitelerini inceleyebilir, kullanımı rahat raf setleri ile kendinize harika bir çalışma alanı yaratabilirsiniz.