Yemek Odası Dekorasyonuna Mucizevi Dokunuşlar

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odalarında çoğu zaman aile ve arkadaşlarla lezzetli yemekler eşliğinde sohbet eder ve güzel anılar biriktirirsiniz. Fakat evin diğer odalarının aksine burası 7/24 kullandığınız bir yer değildir; akşam yemekleri ve kahvaltı saatleri dışında genellikle boş olur. Bu yüzden de yemek odası dekorasyonu yaparken çok daha özgür ve yaratıcı tercihlerde bulunabilirsiniz. İder Mobilya’nın modern ve yenilikçi tasarımlarıyla yemek odanızı hem herkesin rahat ve keyifli vakit geçirebileceği hem kendi tarzınızı sonuna kadar yansıtan bir mekan olarak baştan yaratmanız mümkün. Peki yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

Nereden Başlayacağını Düşünenler için Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Yemek odası dekorasyonu sırasında akla gelen ilk şey yüksek olasılıkla mobilyalar olacaktır. Olmazsa olmaz yemek masası ve sandalyelerin yanında odanızın boyutlarına bağlı olarak ayrıca porselenlerinizi saklayabileceğiniz bir vitrin ya da konsol kullanabilirsiniz. Kalabalık yemek davetlerinde sürekli mutfağa gidip gelmek yerine fazla yemekleri konsolun üzerinde bulundurmak size rahatlık sağlar. Ayrıca yemek odanızda ekstra depolama alanı sunması da önemli bir avantaj. Yemek masasını ve sandalyeleri seçerken ise özellikle boyutlarına dikkat etmelisiniz. Odanız için ne fazla küçük ne de fazla büyük olmayan, hareketlerinizi kısıtlamayacak ölçülerde mobilyalar seçtiğinizden emin olmalısınız. Son olarak yemek masası ve sandalyelerin altını kaplayan, kolay temizlenen bir halı seçerek odanıza şık bir dokunuş yapabilirsiniz.

 

Papira Yemek Odası Takımı
Yemek odalarına yeni bir soluk getiren Papira yemek odası takımını incelemek için şimdi tıklayın!

Duvarlar Aracılığıyla İstediğiniz Atmosferi Yakalayın

Yemek odalarında en az mobilya seçimi kadar önemli olan bir diğer konu da duvar dekorasyonu. Odayı çevreleyen duvarlar aslında yaratıcılığınızı göstermeniz için size oldukça iyi bir fırsat sunuyor. Duvarlarda tercih ettiğiniz renk ve dekorlar ile odanın atmosferini özgürce değiştirebilir, kendi tarzınızda yorumlayabilirsiniz. Yemek odası duvar dekorasyonu için birçok seçeneğiniz var. Sıcak, samimi bir ortam oluşturabilmek adına duvarınızda ahşap detaylardan yararlanabilir, çağdaş bir görünüm elde etmek istiyorsanız metalik duvar kağıtları kullanabilir, yemek odanızı en sevdiğiniz renge boyayabilir ya da küçük yemek odası dekorasyonu yapıyorsanız geniş ve ferah bir görünüm elde etmek için açık renkleri tercih edebilirsiniz. Duvarların rengine karar verdikten sonra da kullandığınız mobilyalarla uyumlu aynalar, tablolar veya resimlerle duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Ancak yemek odası dekorasyonu yaparken duvarlarda büyük, yemek masasından daha uzun aksesuarlar, tablolar kullanmamaya dikkat etmelisiniz böylece herkesin odak noktası yemek masası ve üzerinde duran eşsiz yemekleriniz olur.

 

Yemek Masası Dekorlarını Ön Plana Çıkarın

Yemek odası dekorasyonu yaparken yemek masasını ön plana çıkarmak odanın işlevi açısından yerinde bir tercih olacaktır. Bunun için çeşitli yemek masası dekorları kullanabilirsiniz. İsterseniz masanın üzerinde göz alıcı vazolar ve mevsimlik çiçekler bulundurabilirsiniz. Bu sayede yemek odanız yıl içinde değişen ilgi çekici dekorlara sahip olur. Daha sofistike bir yemek odası görünümü için estetik ve şık şamdanlar tercih edebilirsiniz. Ya da yemek masasında odanın ruhunu yansıtan parlak renkli veya sade bir masa örtüsü kullanabilirsiniz.

 

Göz Alıcı Yemek Odası Dekorasyonu için İder Mobilya

Aileniz ve arkadaşlarınızla sosyalleşip keyifli anılar biriktireceğiniz yemek odanızı dekore ederken modern ve yenilikçi tasarımlar İder Mobilya’da sizleri bekliyor. Yemek odalarınıza yaratıcı, şık ve estetik bir görünüm kazandırmayı vadeden İder Mobilya kullandığı sağlam ve kaliteli malzemeler sayesinde size zarif olduğu kadar dayanıklı ürünler sunuyor. Yemek odası dekorasyonu için birbirinden şık tasarımları ve dekoratif ürünleri İder Mobilya’da bulabilirsiniz. Hemen şimdi göz atarak siz de kendi tarzınızı yansıtabileceğiniz kaliteli tasarımlar ve yemek odası takımları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.